Jak vyčistit stříbro

Jak vyčistit zlato a stříbro?

Říká se, že pokud je člověk nemocný, šperky zčernají. Může a nemusí to být pravda. Mně osobně černá v uších zlato i když jsem zdravá.

Pokud Vám šperk zčerná - z jakéhokoliv důvodu, nikdy ho nezkoušejte vyčistit žádnými domácími přípravky na úklid kuchyně či koupelny. Existují speciální přípravky, které jsou k sehnání ve specializovaných obchodech - např. obchodech pro zlatníky, ve zlatnictví a některé určitě seženete i ve větší drogerii. Prodávají se i speciální roztoky na čištení zlata a stříbra. POZOR!!!! Do takového roztoku nesmí uzávěry řetízků a náramků a šperky s kamínky.

Osobně doporučuji odnést zčernalý šperk do zlaznické dílny či obchodu, kde Vám ho za poplatek vyčistí (v našem obchodě čistíme/leštíme za cca 15,-kč za kus).

 Aby stříbrný řetízek znovu nezčernal, doporučuji - pokud ho nebudete nosit - vložit ho do malého sáčku a uzavřít. V krabičce by stříbrný šperk po čase zčernal znova.

Poslední dobou se stříbrné šperky upravují RHODIOVÁNÍM - povrch se pokoví a stříbro nečerná. Získá tím ale jiný nádech a vypadá jako bílé zlato.  V některých případech se může na rhodiovaný šperk vyskytnout alergie.

Naušnice a prsteny se velmi často zanesou mýdlem, zbytky  šamponu a pokud při práci prsteny nesundaváte, je potřeba z nich čas od času vyšťourat např. uvízlé těsto na knedlíky apod. Na tohle se nejlépe hodí vyřazený kartáček na zuby u obyčejná zubní pasta - NE BRUSNÁ nebo BĚLÍCÍ. Tímto způsobem odstraníte z prstenu/naušnic veškeré nečistoty. Pokud ale chcete, aby se prsten lesk jako nový, nemám jinou radu než odnést ho do zlatnictví.

Doufám, že jsem Vám alespoň trochu poradila a pokud se budete chtít na něco zeptat, určitě mi napište. Ráda Vám na Vaše dotazy odpovím.

Vaše zlatnice

TOPlist
aktualizováno: 23.05.2018 23:21:37